Bezpłatny Miesięcznik Nasze Miasto - Nasza Gmina - Nasz Powiat - Czerwionka-Leszczyny
Kontrast: Kontrast domyślny Kontrast czarno-biały Kontrast żółto-czarny Kontrast czarno-żółty
Czcionka:   Czcionka domyślna Czcionka średnia Czcionka duża
Nasze Miasto » Strona główna » Artykuły » Radosław Wojtaszek zwycięzcą III Turnieju Szachowego Przyjaźni Polsko-Węgierskiej!

Radosław Wojtaszek zwycięzcą III Turnieju Szachowego Przyjaźni Polsko-Węgierskiej!

Tagi: Marzec 2015,
Dodano: 22 marca 2015

Po dwóch dniach zmagań GM Radosław Wojtaszek (MTS Kwidzyn) 8pkt.  zwyciężył w turnieju OPEN w Katowicach.  Tuż za nim uplasował się GM Zbigniew Pakleza ( KSz Warsaw Sharks Warszawa) 7,5 pkt, trzecie miejsce zdobył GM Kacper Piorun ( KSz Stilon Gorzów Wielkopolski) 7,5 pkt.

W klasyfikacji kobiet zwyciężczynią okazała się WIM Klara Varga (Węgry, Miszkolc) 6,5 pkt. drugie miejsce zdobyła WIM Anna Gasik ( MLKS Nadwarnianka Pułtusk) 6 pkt. , trzecie miejsce zajęła WGM Karina Szczepkowska – Horowska ( MKSz Rybnik) zdobywając 6 pkt.

Pula nagród turnieju wynosiła 32.000 zł, nagrody przydzielono aż 119 osobom w sześciu kategoriach. W turnieju uczestniczyło 843 zawodników.

„Zacięta rywalizacja, ostre zmagania na szachownicy, ale jednocześnie szacunek do przeciwnika i pogłębienia przyjaźni polsko-węgierskiej. To wszystko cechuje III Turniej Szachowy Przyjaźni Polsko-Węgierskiej - powiedział Paweł Więcek, Prezes Śląskiego Związku Szachowego."

III Turniej Przyjaźni Polsko-Węgierskiej obfitował  w wiele atrakcji. Dzieci mogły skorzystać z fotobudki, otrzymać zwierzaki zrobione z balonów oraz pomalować twarz specjalnymi farbami.  W tym roku turniej zaszczycili swą obecnością znamienici goście. Prezydenci Polski, Bronisław Komorowski, oraz Węgier, Janos Ader, otworzyli  III Turniej Przyjaźni Polsko-Węgierskiej w sobotę rano.

Start | Wiadomości | Wydania archiwalne | Galerie | Katalog firm | Redakcja | Reklama | Współpraca | Kontakt
Liczba odsłon portalu: 3501836
studiotomcom.pl - projektowanie portali i stron www
Portal „Nasze Miasto”
jest redagowany przez Grupa RES sp. z o.o. ul. 3 Maja 1A; 44-230 Czerwionka - Leszczyny