Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji niektórych usług oraz zgodnie z Polityką Plików Cookies.
Możesz w każdej chwili określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Zaakceptuj pliki cookies na tej stronie
Bezpłatny Miesięcznik Nasze Miasto - Nasza Gmina - Nasz Powiat - Czerwionka-Leszczyny
Kontrast: Kontrast domyślny Kontrast czarno-biały Kontrast żółto-czarny Kontrast czarno-żółty
Czcionka:   Czcionka domyślna Czcionka średnia Czcionka duża
Nasze Miasto » Strona główna » Artykuły » 1% dla fundacji RAMŻA

1% dla fundacji RAMŻA

Tagi: Nasze Miasto,
Dodano: 22 lutego 2016

Przekazując 1% fundacji RAMŻA, współfinansujesz projekty  skierowane dla mieszkańców Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny.

Fundacja Fundusz Lokalny RAMŻA już od 2004 roku wspiera inicjatywy obywatelskie, projekty społeczne mieszkańców oraz inne działania służące aktywizacji lokalnych społeczności wokół różnych celów o charakterze dobra wspólnego. Realną formą opisanego wsparcia jest realizacja (jako operator lokalny obejmujący obszar Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny oraz całego powiatu rybnickiego), ogólnopolskiego programu grantowego DZIAŁAJ LOKALNIE. Fundacja RAMŻA angażując swój wkład własny – środki pieniężne pochodzące ze zbiórki 1% podatku, otrzymuje od darczyńcy programu tj. Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności za pośrednictwem Akademii Rozwoju Filantropii w Polsce kolejną pulę środków, które w postaci grantów trafiają do mieszkańców i organizacji pozarządowych realizujących projekty dla społeczności lokalnych. Bardzo prosty mechanizm, ograniczający biurokratyczną administrację i skuteczne narzędzie jakim jest regranting (przyznawanie dotacji z dotacji  za pośrednictwem innej organizacji) pozwoliły fundacji RAMŻA przez 12 lat współfinansować 106 projektów zrealizowanych przez i dla mieszkańców. Na ten cel fundacja przekazała ponad 420 tysięcy zł. Dzięki działaniom licznych liderów lokalnych, organizacji pozarządowych oraz aktywnych mieszkańców dla których najbliższe otoczenie i wsparcie działań rozwiązujących problemy lokalne nie były i nie są czymś obojętnym - udało się zrealizować wiele inwestycji i innowacji społecznych. Dzięki programowi DZIAŁAJ LOKALNIE organizowano zajęcia, warsztaty i spotkania dla dzieci i młodzieży, seniorów, osób z niepełnosprawnościami oraz pozostałych mieszkańców gminy i powiatu. Powstały także liczne trasy i szlaki krajoznawczo-turystyczne, ścieżki do Nordic Walking, plac zabaw, informatory i biuletyny promujące dzielnice, sołectwa i gminy. Zrealizowano szereg festynów, pikników i wycieczek dla mieszkańców, przeprowadzono liczne konkursy, turnieje i zawody sportowe, a także szkolenia, seminaria i prelekcje ze specjalistami. 

Chcąc skutecznie i efektywnie kontynuować realizację programu DZIAŁAJ LOKALNIE zachęcamy do wsparcia fundacji RAMŻA, poprzez przekazanie 1% podatku w zeznaniu rocznym PIT (KRS: 000103086) i przyłączeniu się do rozwoju naszych podwórek, dzielnic, sołectw i gmin. Wspólne działania i wsparcie, pomogą w realizacji kolejnych przedsięwzięć służących dbaniu o dobro wspólne mieszkańców oraz przyczynią się do wzrostu aktywności obywatelskiej.

Nie bądźmy obojętni i pozostawmy swój 1% podatku w swojej gminie zamiast przekazywać nasze środki na łatanie krajowej „dziury budżetowej”.

Marcin Stempniak – koordynator programu Działaj Lokalnie, Fundusz Lokalny RAMŻA


 

 

 

 

 

 

Start | Wiadomości | Wydania archiwalne | Galerie | Katalog firm | Redakcja | Reklama | Współpraca | Kontakt
Liczba odsłon portalu: 3778801
studiotomcom.pl - projektowanie portali i stron www
Portal „Nasze Miasto”
jest redagowany przez Grupa RES sp. z o.o. ul. 3 Maja 1A; 44-230 Czerwionka - Leszczyny