Bezpłatny Miesięcznik Nasze Miasto - Nasza Gmina - Nasz Powiat - Czerwionka-Leszczyny
Kontrast: Kontrast domyślny Kontrast czarno-biały Kontrast żółto-czarny Kontrast czarno-żółty
Czcionka:   Czcionka domyślna Czcionka średnia Czcionka duża
Nasze Miasto » Strona główna » Artykuły » Morderczy dystans po raz pierwszy pokonała mieszkanka naszej gminy.

Morderczy dystans po raz pierwszy pokonała mieszkanka naszej gminy.

Tagi: Nasze Miasto,
Dodano: 13 września 2016
W ubiegły weekend odbył się Bieg 7 Dolin 7.PKO Festiwalu Biegowego w Krynicy Zdrój. Morderczy dystans po raz pierwszy pokonała mieszkanka naszej gminy.

W ubiegły weekend odbył się 7.PKO Festiwal Biegowy w Krynicy Zdroju.Festiwal  pozostaje najwszechstronniejszą i jedną z największych imprez biegowych w Polsce. Obejmuje ponad 30 biegów na dystansach od 300 metrów do 100 km, a łączna długość tras przekracza 300 km.

W programie imprezy znajdziecie między innymi Bieg 7 Dolin na trzech dystansach – 34, 64 i 100 km  które są dla wielu biegaczy/ek kulminacyjnym punktem sezonu.

W tym roku mieszkanka naszej gminy oraz zawodniczka lokalnej Grupy Biegowej

LUXTORPEDA Pani Katarzyna Stabla wystartowała w tym biegu na najdłuższym dystansie tj 100 km. Trasa biegu trudna, górzysta z licznymi podbiegami i zbiegami. Do tego pogoda nie rozpieszczała – ogromny żar z nieba ale te ciężkie warunki nie przeszkodziły Pani Kasi ukończyć biegu z czasem 16 h 43 min 35 sek , zajmując 9 miejsce w swoje kategorii wiekowej K40.

Warto dodać , że Pani Kasia w tym roku pokonała już równie ciężki bieg Rzeźnika na d
ystansie 78 km – oraz zalicza cykl 5 biegów górskich Perły Małopolski -  dystans półmaratonu (21km 97,5m). Tydzień po morderczej setce czeka ją kolejny bieg z cyklu w Kościelisku. Zaliczyła w tym roku również Ustroński bieg 66 km Dookoła Doliny Wisły,12 Godzinny Bieg Podziemny Sztafetowy w Kopalni Soli w Bochni, SuperBieg 21 km w Wiśle  oraz 4 Bieg o Breńskie Kierpce , .

Oprócz tego , że biega tak imponujące dystanse Pani Kasia pracuje jako pielęgniarka w Rybnickim Szpitalu Psychiatrycznym oraz jest matką na pełnym etacie ( 2 dzieci ). Nie pozostaje nam nic inn
ego jak tylko podziwiać i życzyć dalszej
wytrwałości w realizacji swoich planów biegowych.

W biegu uczestniczyli również inni reprezentanci Czerwieńskiej grupy biegowej:
Andrzej Toman (pokonał dystans 34km) oraz Krzysztof Głombik (zmagania zakończył na 64km).

Start | Wiadomości | Wydania archiwalne | Galerie | Katalog firm | Redakcja | Reklama | Współpraca | Kontakt
Liczba odsłon portalu: 3448379
studiotomcom.pl - projektowanie portali i stron www
Portal „Nasze Miasto”
jest redagowany przez Grupa RES sp. z o.o. ul. 3 Maja 1A; 44-230 Czerwionka - Leszczyny