Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji niektórych usług oraz zgodnie z Polityką Plików Cookies.
Możesz w każdej chwili określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Zaakceptuj pliki cookies na tej stronie
Bezpłatny Miesięcznik Nasze Miasto - Nasza Gmina - Nasz Powiat - Czerwionka-Leszczyny
Kontrast: Kontrast domyślny Kontrast czarno-biały Kontrast żółto-czarny Kontrast czarno-żółty
Czcionka:   Czcionka domyślna Czcionka średnia Czcionka duża
Nasze Miasto » Strona główna » Artykuły » 10 lat Klubu HDK PCK „Fenix”

10 lat Klubu HDK PCK „Fenix”

Tagi: Grudzień 2016,
Dodano: 30 grudnia 2016
11 listopada br. w sali OSP w Bełku odbyła się uroczystość związana z obchodami 10 lecia Klubu Honorowych Dawców Krwi z Bełku. 
Jako datę powstania klubu przyjmuje się dzień 8 marca 2006 r. gdyż w tym dniu został on zarejestrowany w Zarządzie Rejonowym PCK w Rybniku. Jednakże faktycznie klub powstał wcześniej, a mianowicie 10 lutego 2006 roku po akcji oddawania krwi dla poszkodowanych po zawaleniu się 28 stycznia 2006 r. dachu na Międzynarodowych Targach w Katowicach (akcja odbyła się w Zespole Szkół nr 5 w Bełku). Wtedy padła propozycja aby założyć Klub Honorowych Dawców Krwi. W związku z powyższym, z inicjatywy Danuty Karmańskiej zorganizowano 16 lutego 2006 r. Zebranie Wyborcze, na którym powołano Zarząd Założycielski Klubu Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża w Bełku. Prezesem Klubu została Danuta Karmańska, która pełni tę funkcję do dzisiaj.
 
W ciągu tych lat, dzięki przeprowadzonym akcjom krwiodawstwa Klub pozyskał 225.050 ml krwi pełnej. Krwiodawcy zasługują na uznanie nie tylko dzięki temu najcenniejszemu darowi jakim jest krew, ale również dzięki aktywnym działaczom Klub HDK z Bełku odniósł wiele sukcesów nie tylko na terenie woj. śląskiego ale również jest dostrzegany na terenie całej Polski. Klub liczy 50 członków i to dzięki nim może się pochwalić wieloma osiągnięciami w krzewieniu kultury krwiodawstwa oraz sportowego współzawodnictwa z innymi klubami krwiodawców. Drużyny klubowe z Bełku mogą poszczycić się zdobytymi trofeami. Do najbardziej aktywnych członków klubu należą: 
– z drużyny strzeleckiej: Witold i Paweł Siepielewscy, Artur Wojnarowski, Marcin Ptak, Jerzy Nowak (strażacy z Bełku)
– z drużyny wędkarskiej: Piotr Kasperski, Józef Machnik, Jarosław Moćko.
– z drużyny rajdów samochodowych i „Czerwonej Róży”: Danuta Karmańska, Gabriela Gizdoń, Barbara Goczał-Ptak, Piotr Ptak.
Członkowie klubu uczestniczą również w corocznych Pielgrzymkach na Jasną Górę czy do sanktuarium w Łagiewnikach. 
Z okazji 10 lecia Odznakę Zasłużony Honorowy Dawca Krwi otrzymali: Piotr Kasperski i Artur Wojnarowski. Wyróżnione Odznaką Honorową PCK zostały: Gabriela Gizdoń i Barbara Goczał-Ptak.
Szczególne podziękowania chciałabym przekazać MOK w Czerwionce- Leszczynach współorganizatorowi naszej jubileuszowej akademii oraz sponsorom, którzy wsparli naszą uroczystość: RCKiK w Raciborzu, ZPM „Lesz” z Bełku, piekarni „Dobisz” z Bełku, SKOK Ziemi Rybnickiej, a także indywidualnym anonimowym sponsorom – powiedziała prezes Danuta Karmańska. 
 

 

 

 

 

 

 

Start | Wiadomości | Wydania archiwalne | Galerie | Katalog firm | Redakcja | Reklama | Współpraca | Kontakt
Liczba odsłon portalu: 3777643
studiotomcom.pl - projektowanie portali i stron www
Portal „Nasze Miasto”
jest redagowany przez Grupa RES sp. z o.o. ul. 3 Maja 1A; 44-230 Czerwionka - Leszczyny